Статьи на различные темы.
На главную

 

 
 
   

 

Каталог

О нас

Вопросы

Фотогалерея

Полезная информация

Контакты - заказ

Вертикальные жалюзи

Горизонтальные жалюзи

Ролеты тканевые

 
 

Полезные статьи

 

 

Партнеры:

Современный элемент декора.
 

  Шторы-жалюзи с примерами

 

 

 
 

 Статьи о жалюзи

Що треба знати про догляд за жалюзі.

 Догляд за горизонтальними алюмінієвими сонцезахисними жалюзі нескладний і не забере у Вас багато часу.


У міру запилення горизонтальних жалюзі досить періодично видаляти пил звичайним побутовим пилососом під час планової прибирання приміщення. Використовуйте для цього яку-небудь м'яку насадку, найкраще - м'яку щітку з довгим ворсом.

Чистка горизонтальних жалюзі побутовим пилососом.


Якщо Ваші горизонтальні жалюзі забруднилися більш грунтовно - часто це відбувається на кухонних або балконних вікнах - Ви можете самі демонтувати їх (кріплення горизонтальних жалюзі знаходиться під верхнім карнизом штори) і помити їх, наприклад, у ванній кімнаті під струменем теплої води з душу, при необхідності застосовуючи будь миючий засіб - мило, шампунь або, найкраще, трохи прального порошку. Ніякої шкоди горизонтальним жалюзі Ви таким чином не принесете. Потім горизонтальні жалюзі досить стряхнути, повісити на старе місце для повної просушки, через деякий час видалити плями від висохлої води м'якою ганчіркою - і Ваші жалюзі ще довго будуть радувати Вас.

Керівництво по догляду за вертикальними сонцезахисними жалюзі.

 Вертикальні жалюзі - виріб, досить просте в експлуатації, і не потребує складного догляду за собою.

 Смуги (ламелі) вертикальних жалюзі досить пилососити кілька разів на рік, використовуючи насадку для чищення м'яких меблів.

Чистка вертикальних жалюзі пилососом.

У разі забруднення тканини ламелей у жодному разі не рекомендується самостійно стирати тканина - різні види тканини для вертикальних жалюзі мають просочення з різних речовин, багато з яких «не дружать» з пральним порошком та іншими мийними засобами;тканина може покоробитися, сісти і вертикальні жалюзі виявляться непридатними для подальшої експлуатації. Заздалегідь не представляється можливим визначити, яка тканина поведе себе добре при пранні, а яка деформується, тому краще не ризикуйте, а доручайте хімічну чистку (не прання!) Вертикальних жалюзі спеціалізованим клінінговим підприємствам, що надають послуги по хімчистці м'яких меблів, підлогових покриттів і вертикальних жалюзі.

Чим вище щільність тканини, тим довше ламель збереже свій вигляд: не деформується, не витягнеться.

 Як же підтримувати жалюзі "у формі"? Як зробити так, щоб вони служили довго і виглядали бездоганно? Найпростіше доглядати за пластиковими та металевими жалюзі. Достатньо лише періодично протирати їх вологою ганчірочкою, змоченою в мильній воді або порошку, а металеві можна навіть терти щіткою. Дерев'яні жалюзі протирають ганчіркою і чистять пилососом. Нитки, якими скріплені дерев'яні частини, оброблені пило- волого- захисним просоченням, тому їм дарма навіть прибирання миючим пилососом. Для жалюзі з склотканини підходить тільки сухе чищення.

 Найскладніше доглядати за тканинними жалюзі. Але неминуче приблизно через рік (все залежить від якості просочення і від того, де вони висять) їх доведеться чистити. Якщо ви вирішили взятися за справу самостійно, прапор вам у руки. Спочатку потрібно зняти нижній ланцюжок і вийняти важки, потім зняти з бігунків самі ламелі. Ця процедура схожа на те, як зазвичай знімають фіранки з гачків. Кожну ламель скручують в рулон (щоб краще зберегти форму, можна зав'язати ламель в марлю) і опускають в мильну воду або воду з порошком. Ні в якому разі не тріть ламелі, а дайте їм просто полежати. Після того як бруд відійде, ламелі виймають і ще вологими вішають на місце. Під своєю вагою і вагою важків вони випрямляються і висихають. Якщо тканина не дуже якісна, тонка, то після такої процедури вона може витягуватися по краях і втратити форму. Тому при покупці тканинних жалюзі не варто гнатися за дешевизною.

В одній фірмі повідали таку історію. Коли вони ще тільки починали працювати, до них прийшла дама і купила світлі тонкі тканинні жалюзі. Продавці порадили їй їх попрати, коли забрудняться. Та через рік зняла ламелі з карниза і, не виймаючи важків і інших пластмасових деталей, попрала в пральній машині. Після такої варварської процедури дивитися на ламелі було просто боляче - вони перекосилися і зовсім втратили форму. Тепер зразок кожної тканинної ламелі співробітники фірми в порядку експерименту обов'язково застіривать вручну, сушать і дивляться, що з нею станеться. Щоб точно знати, як вона буде виглядати після прання.  Втім, коли ця процедура здается вам дуже складною і трудомісткою треба віддати у фірми, які їх професійно чистять.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Материалы по теме:

Основні види жалюзі.

Почему мы выбираем жалюзи?

Жалюзі вертикальні.